41 žáků naší školy zavítalo v dubnu do Anglie. Po noční cestě autobusem jsem dorazili trajektem do Doveru, kde nás přivítaly slavné Bílé útesy v Doveru. Hned ráno nás čekala první cesta londýnským metrem, které nás zavezlo k Toweru, kde jsme kromě havranů viděli krásné korunovační klenoty. Další naše kroky směřovaly k Toweru Bridge, k Shakespearovu Globu, katedrále sv. Pavla a Buckinghamskému paláci. Poté už nás autobus zavezl k našim londýnským rodinám. V sobotu nás čekalo přímořské městečko Margate s galeriií moderního umění. V neděli jsme navštívili Oxford a Windsor, kde zrovna pobývala královna. Poslední den v Londýně jsme zavítali do Muzea voskových figurín Madame Tussaud, prohlédli jsme si Big Ben, Westminsterskou katedrálu, Downing street, Trafalgarské náměstí a nakonec jsme lodí dopluli k nultému poledníku. Odtud už jsem směřovali zpět do Jirkova. Všichni si výlet užili a doufáme, že to nebyla naše poslední cesta do Anglie.

Anglie