Kostelní náměstí v Jirkově opět ožilo čilým vánočním ruchem, neboť se zde konaly již sedmé charitativní adventní trhy. Čestným hostem letošních trhů se stal umělec Vladimír Franz, který pomohl starostovi Ing. Radku Štejnarovi naporcovat a prodávat čtyřmetrovou vánočku. Poté se zhostil naběračky a naléval polévku.

Na doprovodném programu se podíleli i jirkovští gymnazisté. Pod vedením Jaroslavy Kopejtkové zazpívali krásné písně, které přispěly k té pravé vánoční atmosféře.

Výtěžek dvoudenních trhů, na nichž nabízeli své výrobky žáci jirkovských základních škol, studenti Městského gymnázia Jirkov, senioři z MĚÚSS Jirkov a svěřenci DD Vysoká Pec, bude věnován občanskému sdružení Prohandicap. Ručně vyráběné šperky, věnce a vánoční dekorace si mohl zakoupit každý kolemjdoucí.

Celá fotogalerie ZDE