Dne 5. prosince se autobus plný předvánočně naladěných studentů vydal na exkurzi do centra německé barokní pýchy – Drážďan. Město výletníky přivítalo slunečným počasím, vůní Bratwurstu a již proslulou vánoční výzdobou na adventních trzích.

Studenti si procházku městem zpříjemnili návštěvou muzea moderního umění Albertinum, kde se za nízký peníz kulturně obohatili o prohlídku děl malířů a sochařů celosvětově známých i těch méně proslulých. Expozice zahrnuje výtvory od dob romantismu až po současnost, a tak se bylo na co dívat.

Náplň odpoledního programu byla vánočně jednoduchá: potulování se úzkými uličkami mezi stánky s bujarými trhovci, ochutnávání německých klobás, štol a jiných skořicových lahůdek, nákupy vánočních dárků a především nasávání atmosféry nadcházejících svátků.

FOTOGALERIE ZDE