Romanu Macákovi, studentu Městského gymnázia Jirkov, se naskytla neopakovatelná příležitost zúčastnit se natáčení nového českého filmu  Kam motýli nelétají režiséra Romana Němce.

Děj příběhu je zasazen do nedaleké Kadaně, pak se ale mění v dobrodružnou exkurzi do podzemního světa Javořických jeskyň na Olomoucku.

Filmový Roman se nakrátko stává spolužákem hlavního hrdiny Daniela a zasedne s ním do školní lavice kadaňského gymnázia. Jeho paní učitelkou se stane známá herečka Simona Babčáková, ředitelem gymnázia Jaroslav Dušek. Dále se ve filmu představí Daniel Krejčík, Jiří Vojta, Jakub Krejča, Klára Melíšková, Martin Myšička a další.

Roman si natáčení opravdu užíval. „ Jsem nesmírně vděčný panu režisérovi a štábu, že mi dali možnost tohle všechno zažít. Potkal jsem lidi, které bych jinak nikdy v životě nepotkal. Kamarády, kteří mi vždy se vším pomohli a na natáčení udržovali vždy dobrou náladu. Je těžké hovořit o něčem, k čemu máte tak blízko, a zvykli jste si. Jedno je jisté, na tento film budu vždy v dobrém vzpomínat. Všem chci ještě jednou za vše moc poděkovat, děkuji lidem, kteří mě podporují a věří mi. Za rok se uvidíme v kinech. Bude to jízda!!!!“

I samotný režisér chválou nešetřil: „Měl jsem ale neuvěřitelný štěstí. Sešla se tu úžasná parta talentovaných krásných lidí. Díkybohu za ně a díky každému jednomu z nich!"

Premiéra je naplánována na podzim roku 2021. Film pořádá do konce března sbírku na crowdfundingovém serveru HitHit.cz, kde je pro přispěvatele přichystaná řada odměn.