Mnozí z Vás jistě znají kouzlo podzimní Itálie. Možnost ji navštívit v říjnových dnech měli i žáci jirkovského gymnázia.

Jednalo se o další tematickou akci zaměřenou na prohlubování znalostí z teoretické výuky, a to především v oblastech historie a dějin výtvarného umění.

Města Vinci, Pisa či asi nejvýznamnější, Florencie, byla jedním z mnoha míst, která naši žáci měli možnost navštívit v rámci projektu "Významná evropská města ". Pro úplnost připomeňme, že dříve to byl Řím, Athény, Lisabon, Amsterodam, Berlín, Londýn, Oděsa, San Marino.

Z malebného městečka Castlefiorentino, posazeného do samotného srdce Toskánska, oblasti Chianti, jsme po čtyři dny podnikali výpravy za osobnostmi nejen renesanční Itálie. Žáci tak měli možnost navštívit "Museum di Leonardo", přímo v rodném Vinci tohoto velikána, shlédnout světové umění v nejstarší evropské galerii Uffizi, seznámit se s dech beroucími obrazy Raffaela, Michelangela, Botticelliho, Tiziana a mnohých dalších významných Mistrů florentských výtvarných škol.Nelze nevzpomenout úchvatnou architekturu historického jádra v Pise. To vše bylo doplněno možností vykoupat se v moři, kterou si za krásného podzimního dne velmi užili žáci i pedagogové.

Vyhledat na webu

Vysoké školy

Externí odkazy