Profesor Vladimír Franz, absolvent Právnické fakulty UK, profesor Akademie múzických umění v Praze, kandidát na post prezidenta (2013), přední hudební skladatel a výtvarník, přijal pozvání Mgr. Miroslava Rovenského a v pátek 27. února se setkal se studenty a pedagogy Městského gymnázia Jirkov. Jirkovským gymnazistům se tak naskytla neopakovatelná příležitost setkat se s výraznou osobností naší společnosti,  mezi jejíž priority patří růst vzdělanosti a kulturnosti.

Vladimír Franz přijel přednášet a diskutovat o vývoji umění v celé jeho historii-od pravěku po současnost.  Poutavý výklad doplňoval ukázkami výtvarných děl  a zajímavostmi ze svého uměleckého života. Během zhruba dvou hodinové přednášky také zasadil současné české umělecké dění a stav kultury společnosti do širokých historických souvislostí.

Více fotek  ZDE