V pátek 21.listopadu se Městské divadlo Chomutov vrátilo do atmosféry horkého léta roku 1968, protože se zde konal maturitní ples ve stylu písničkového retrofilmu Rebelové. Slavnostní večer se nesl v  uvolněném a (předokupačně) rozverném duchu, přičemž zazněly i proslulé „rebelácké“ hity. Městské divadlo bylo vyzdobeno rekvizitami, které připomínaly retro vlnu konce 60. let.

Celým večerem provázel moderátor Lukáš Budai, hostem byl známý zpěvák a bavič Michal Kavalčík alias Ruda z Ostravy. K tanci a poslechu hrál orchestr KLUB 49, kterému se podařilo udržet neustále plný taneční parket. Úžasné předtančení v režii Jany Zelenkové se stalo příjemným nahlédnutím do časů minulých. Mládež objevila nepoznané a starší generace zavzpomínala na mládí. Následný tradiční nástup maturantů po červeném koberci vyvolával salvy potlesku a obdivu zcela zaplněného sálu.

Celý ples se stal příjemnou procházkou v barvách šedesátých let.  Veselý, barvitý a  hudebně skvělý- takový byl ples Městského gymnázia Jirkov. 

Vyhledat na webu

Vysoké školy

Externí odkazy