Rušno bylo ve středu 30. 4. 2014 v prostorách Městského gymnázia Jirkov, kde se  studenti IV.G loučili se školou a slavili poslední zvonění.

Těšili se na něj už od prvního ročníku, kdy byli poprvé nuceni ochutnat kaši nejistého složení a stát se tak obětí dávné studentské tradice.

Každoročně před začátkem maturitních zkoušek si čtvrťáci naposledy pořádně zařádí a pak už je čeká obávaná zkouška dospělosti.

Letošní maturanti se na svůj rozlučkový den vyzbrojili lacinými voňavkami, octem a rtěnkami od maminek a vyrazili potrápit ty, kteří se při příhodu do školy odmítali jakkoli vyplatit.

K vidění byly obdivuhodné převleky, které pocházely z dílny samotných maturantů.

O „pasování třeťáků“ se postaral obávaný Darth Vader s pomocníkem Spongebobem v kalhotách. Nad celým dopolednem dohlížel Superman, který pracuje na gymnáziu inkognito jako profesor Mgr. Miroslav Rovenský.

Maturanti si tento den opravdu užívali. Po dopoledním programu vyrazili do města dát o sobě vědět i ostatním.

Více fotek ZDE