Městské gymnázium Jirkov se může pochlubit dalším mezinárodním partnerstvím. Škola již několik let spolupracuje s krajanskou organizací v Kanadě a italskou střední školou z města Falconara, nyní přibyla spolupráce se školami v Polsku, Gruzii a Ukrajině.
Vyučující anglického jazyka Mgr. Lenka Říhová se koncem září zúčastnila mezinárodního kontaktního semináře učitelů evropských škol eTwinning, který tentokrát proběhl v kulturní perle Ukrajiny, ve Lvově.

Na studenty tak čeká při hodinách anglické konverzace náročná, ale nesmírně zajímavá práce na novém projektu nazvaném „Crossing cultural borders“, jehož cílem je za pomocí nejrůznějších aktivit a nástrojů porovnávat rozličnosti jednotlivých kultur či nacházet jejich podobnosti.

Komunita škol eTwinning je příležitostí pro všechny mladé Evropany, kteří se mohou během studia účastnit vzdělávacího projektu s partnery z dalších evropských zemí. Taková zkušenost je velmi významná pro posilování evropského rozměru ve vzdělávání, pro povědomí mladých lidí o různorodosti multilingvální a multikulturní společnosti a jejich dovednosti vzdělávat, žít a pracovat kdekoliv v Evropě.

I přesto, že je jirkovské gymnázium škola malá a mladá, její jméno je již známé v mnoha evropských i zámořských zemích.

 

Vyhledat na webu

Vysoké školy

Externí odkazy