V roce 2014 navázala naše škola spolupráci s krajanskou organizací České a slovenské sdružení v Kanadě, pobočka Edmonton. Sdružení bylo založeno před 75 lety a v té době bylo organizováno především na podporu boje proti fašismu. Po roce 1948 a následně umocněno vlnou imigrantů v roce 1968 se stala politickou organizací zaměřenou na boj proti totalitní komunistické vládě v Československu. V současnosti jde politika, až na výjimky, stranou a sdružení hledá nové programy, které by její členy přitahovaly.

 

Úkolem studentů je každý měsíc vytvořit otázky jak v češtině, tak v angličtině, které jsou součástí vědomostní on-line soutěže „Riskuj, Krajane!“ (obdoba u nás známe televizní soutěže Riskuj). Cílem celého projektu je osvěžit a prověřit znalosti Čechokanaďanů o jejich bývalé vlasti. Otázky z historie, literatury, umění apod. také pomáhají šířit informace o České republice mezi anglicky mluvícími nejen v Kanadě, ale i kdekoliv na světě. 

Gymnazisté si tak procvičují znalosti a angličtinu a zároveň pomáhají udržovat komunitu Čechokanaďanů ve své další činnosti.

 

 

 

Vyhledat na webu

Vysoké školy

Externí odkazy