„Děti v Africe si sněhuláka nikdy nepostaví, mnozí z nich se nedostanou ani do školy. Na první informaci nic nezměníme, s tou druhou je v našich silách něco udělat.“

28. 1. se Městské gymnázium Jirkov připojilo k celorepublikové akci Stavíme sněhuláky pro Afriku 2014, která probíhala za spolupráce společnosti Kola pro Afriku a Gymnázia Ostrava-Hrabůvka.

Cílem charitativní akce bylo postavit co nejvíce sněhuláků, přičemž forma pomoci organizaci Kola pro Afriku spočívala v tom, že za každého sněhuláka se vybíralo startovné 50 Kč. Finanční pomoc poputuje tam, kde mají děti obtížný přístup ke vzdělání. Do školy je to mnoho kilometrů, které děti každodenně zdolávají pěšky, což je stojí energii a čas. Zakoupená a následně darovaná kola dětem umožní cestu ke vzdělání a nabídnou jim příležitost lepších zítřků.

Jirkovští studenti a profesoři pojali akci formou zábavné hry, rozdělili se do skupin a okolí gymnázia se rázem proměnilo v galerii sněhuláků.

Sněhové podmínky byly vynikající, všichni si pochvalovali skvělou atmosféru, radost z akce a hřejivý pocit z dobře investovaných peněz.

Každá zapojená škola poté nominuje nejkrásnější sněhuláky, z nichž pak bude začátkem března veřejným hlasováním vybrán absolutní vítěz.

Více fotek ZDE