Studenti Městského gymnázia a Základní školy Jirkov se v prvních říjnových dnech zapojili do celonárodní kampaně Česko proti chudobě 2013.

Cílem akce bylo rozšířit povědomí o chudobě, o jejích rozličných podobách, o možnostech boje s chudobou a o tom, jak souvisí s našimi životy.

Symbolem celosvětové kampaně proti chudobě je bílá páska, kterou nosí na ruce celá řada osobností a celebrit. Jirkovští gymnazisté společně s profesory se také rozhodli podpořit Dny proti chudobě právě symbolickým bílým náramkem.

Studenti k celé akci přistupovali velmi svědomitě, zhlédli klipy kampaně Fair Trade, následnědiskutovali s profesory o lidských právech, levné pracovní síle, situaci v rozvojových zemích, fair trade obchodu a dalších neméně závažných tématech.