V pondělí 24. března navštívili studenti Městského gymnázia Jirkov výstavu koláží Jiřího Koláře Jiné světy, kterou je možno zhlédnout až do 31. března 2014  v Galerii města Loun (GAML).

Gymnazisté si prohlédli pozoruhodnou sbírku významného experimentálního výtvarníka a básníka, která se věnovala období čtyřicátých až sedmdesátých let s určitým přesahem do dalšího desetiletí. Tehdy totiž Kolářův názor krystalizoval a zvolna se stával důležitou součástí evropského moderního umění.

Kolekce patří k autorovým nejvýznamnějším počinům nejen u nás, ale i v zahraničí. Byla již několikrát představena doma i v cizině a vždy vzbuzovala obdiv.

Cílem pondělní exkurze v Lounech nebyly pouze Kolářovy koláže, ale také zbytky původního gotického opevnění, Žatecká brána, domy v České ulici, gotický kostel sv. Mikuláše a moderní výstavní prostor v podobě Galerie Benedikta Rejta.

Více fotek ZDE